Bir İnsan Ömrünü Neye Vermeli?

36

‘’BİR İNSAN ÖMRÜNÜ NEYE VERMELİ  TÜKENİP GİDİYOR ÖMÜR DEDİĞİN’’

BİR İNSAN ÖMRÜNÜ ÜRETİME VERMELİ…..  (AHŞAP MERDİVEN ÜRETMELİ…)

Ömür dediğimiz şey yetmiş yaşına da gelseniz de çamurda ilk oynadığımız , ilk okula gidişi, ilk aşkımızı ilk düşmemizi ilk yediğimiz çelmeyi  ve hep ilk leri ama ömür dediğimiz şey 70 yılını geri de bırakmış hatta son günlerini yaşıyoruz dur…. Ömür neye verilmeli ;  RST AHŞAP  MERDİVENCİ  olarak ömre bakışımız  üretmekten geçer üretirseniz  ömrünüzün bir karşılığı olur nesilden nesile yaşamlara insanlara dokunursunuz…. İnsanlar sizin ürettikleriniz le yaşar dokunur ve hisseder…

RST AHŞAP LTD .ŞTİ. MERDİVENCİ olarak

Üretmek kollektif bir paylaşımdır anlayışıyla  bir araya gelerek paylaşarak el ele kafa kafaya vererek sonucun  da ürün çıkar ortaya ve insanlığın yaşamına bir araç olarak sunarız  bazen dua ederler bazen teşekkür ederler…. Karşılığı mutluluk dur.

MERDİVENCİ  Ailesi olarak öncelikle günün ışıklarıyla bir araya gelir bir birimizin yüzün de  dostluğu arkadaşlığı selamlarız . Projelendirilen ahşap merdiven lere ait projelendirilen  merdivenlerin  öncelikle nasıl bir merdiven ise  ahşap merdiven,beton üstü ahşap basamak,omurgalı merdiven,helezon merdiven,parke merdivenler,konsol merdiven,döner merdiven… vb   tipine göre öncelikle ağaç cinsleri seçilir Ağaçların extra birinci sınıf fırın kurusu FSC belgeli olması olmazsa olmazsa olmazdır. Ahşap merdiven yaşam alanlarımızın önemli mimari objelerimizdendir .

Seçilen ağaçlar öncelikle biçilir ahşap merdivenin,ahşap basamak kalınlığına uygun olarak ahşap taşıyıcıları biçilerek rıhtlar biçilir ve ebat lanır

Biçilen ağaçlar ağacın lift yapısına uygun  arasına tutkal kullanılarak preslenir preslenen ahşap basamaklar kalipre dilir ki kalibrasyon öneli bir aşamadır ahşap merdivenin ağacının gün koşullarına uyum göstermesini sağlar. Kalibre yapılan ahşap basamaklar projeye uygun ebatlanır ve tekrardan kalibre edilir rıht kanalları açılır ahşap merdivenin ahşap taşıyıcılı merdiven serenleri işlenir ve tekrardan kabibre edilir ve ahşap basamak ön profilleri işlenir ve Ahşap merdiven kurulur ve son kontrolü yapılır   ve de monte edilerek son kalibrasyonu yapılır.

Cilahaneye  sevk edilir. Bu aşamaya kadar el vermek beraber kaldırmak beraber kesmek gibi ağaç elden ele dolaşır ellerimizle hissedilir gözlerimizle izlediğimiz yetmezmiş gibi hisseder  çay arasın da, yemek arasın da konuşuruz nasıl olacak kim kullanacak çizecekler mi kötü davranacaklar mı….  Oysa çok yapmışızdır Ahşap merdiven ahşap basamak ama hepsini bir bir hatırlarız hatta adlandırırız  ikinci Ahşap basamağını düşürdüğüm var ya deyip ekleriz ve hepimiz hatırlarız o ahşap merdiveni bize elleriyle çay ikram eden Av. Hüseyin abinin  eşi Fatoş ablayı Merdiven altı dolaplı ireko ahşap merdiveni olduğunu ve kollektif ürettiğimiz gibi hep bir ağızdan güleriz….

Bunlardan dolayıdır ki…..: Bir insan ömrünü neye vermeli diye duyunca radyo kanalın da melodiyi…..

BİR İNSAN ÖMRÜNÜ ÜRETTİĞİNE VERMELİ….. AHŞAP MERDİVEN e vermeli diye düşünürüm…

RST AHŞAP  MERDİVENCİ  Firma Lideri
Rıza ARSLAN

Dubleks Merdiven Teklif Al Banner