Demir Kaplama Ahşap Merdiven

43

Demir, merdiven yapımında kullanılan dayanıklı bir malzemedir. Bununla birlikte tek başına kullanıldığında gürültülü bir malzeme olması ve görsel açıdan da soğuk bir görünüme sahip olması, özellikle iç mekânlarda sık tercih edilen bir malzeme olmasına engel niteliktedir. Bununla birlikte demiri tek başına kullanmak yerine demir kaplama ahşap merdiven kullanıldığında modern ve sıcak bir görünüm elde etmek mümkündür. Bu sayede iç alanda kullandığınız merdiven yangın merdiveni görünümünden kurtarılarak daha estetik bir yapıya kavuşmaktadır. İstanbul için demir kaplama ahşap merdiven montajı için firmamızın profesyonel ve kaliteli çalışmalarından yararlanabilirsiniz.

Mimari açıdan iç mekâna sıcaklık katan demir kaplama ahşap merdiven uygulanırken ara karkasların iyi hesaplanması proje başarısı için oldukça önemlidir. Zira zamanla titreşim olmamasında bu hesaplamanın payı büyüktür. Kaplamanın yapılması için iyi bir polereton tutkal kullanılmalıdır. Tutkallama işleminin ardından vidalama yapılarak montaj tamamlanmalıdır.

Demir Kaplamalı Ahşap Merdiven Modelleri

Ahşap ve demirin doğru monte edilmesinin yanı sıra montaj sırasında uygulama alanındaki rıht boşluklarının ve duvar eklentilerinin iyi hesaplanması gereklidir. Firmamızda rıht ahşap geçmeli sistem sıklıkla tercih edilmektedir. Bu şekilde monte edilen bir merdiven üst düzey bir sağlamlığa sahip olacaktır. Bu uygulama, özellikle betonarme merdiven inşa edilmemiş olan yapılar için demir merdiven iskeleti oluşturularak ahşap kaplama ile kullanışlı merdivenler elde edilmesini de kolaylaştırmaktadır.

Ahşapla kaplanan demir merdivenlerde güncel modeller arasında cam korkuluklu merdiven çeşitleri de yer almaktadır. Cam korkuluklara eşlik eden ledli basamaklarla merdivenin şık ve modern bir yapıya kavuşması sağlanabilmektedir. Ahşap kaplamalı demir merdivenlerde farklı korkuluk ve küpeşte çeşitleri ile uygun fiyatlı modeller elde etmek mümkündür. Ayrıca iki duvar arası demir merdivenler için de ahşap kaplama yapılması olanaklıdır.

Merdivenin tamamıyla ahşaptan inşa edilmesi yerine demir üzerine kaplama yapılarak üretilmesinin en önemli avantajı, özellikle değişken iklim koşullarının olduğu alanlarda ahşap malzemede zamanla görülebilecek deformasyonun önlenmesidir. Ahşaptaki çatlama, kayma ya da açılmanın merdivenin sağlamlığını ve güvenliğini etkilememesi için yapısı kolay değişmeyen bir malzeme olan demirden merdivenin ana yapısı oluşturulmaktadır.

Dubleks Merdiven Teklif Al Banner