Dış Mekan Ahşap Merdivenleri

17

Çok katlı yapılarda katlar arası geçiş için yalnızca iç alanlar değil dış alanlar da kullanılabilmektedir. Ayrıca bazı mimari yapılarda bahçe ile yapının bağlantısının sağlanmasında da merdiven kullanımı gerekli olabilmektedir. Bu durumda iç mekânlardan farklı özellikler dikkate alınarak üretilmesi gereken dış mekan merdivenleri kullanılmaktadır. Firmamız tarafından İstanbul için gerek iç gerekse dış mekan merdivenleri kaliteli ve profesyonel bir şekilde üretilmektedir. Uygun fiyatlı merdiven proje alternatifleri için firmamızla iletişim kurabilir ve web sitemizi takip ederek güncel ve modern tasarımlardan haberdar olabilirsiniz.

Dış mekan merdivenleri ile iç mekanlarda kullanılanlar arasında malzeme ve tasarım bakımından birtakım farklılıklar olması kaçınılmaz bir durumdur. Zira yapının dış etkilere açık olan bölümünde yer alan bir merdiven yağış, güneş, toz ve dayanıklılık ile kullanım ömrünü etkileyen diğer olumsuz etmenlere karşı dirençli bir malzemeden yapılmadığı takdirde kısa sürede deforme olacaktır. Tasarım bakımından bir değerlendirme yapılacak olursa, iç alanlarda döner modeller gibi uygulamalarla merdiven çeşitlerinin zenginleştirilebildiğini, buna karşın dış alanlarda genellikle düz ya da köşeli modellerin tercih edildiğini söylemek mümkündür.

Ahşap Malzeme lie Dış Mekan Ahşap Merdivenleri

Ahşap malzeme hem iç hem de dış alanlarda merdiven tercihinde öne çıkan bir malzemedir. Bununla birlikte, dış alanda ahşaptan yararlanmak tercih edildiğinde, tahribata çok açık olması bakımından daha çok özen göstermek gerekli olacaktır. İç ve dış alan için ahşap merdiven tercihinde bir başka nokta ise ağaç seçimidir. Bazı ağaç türlerinin her alanda kullanılması mümkündür. İç alanlarda ağaç seçimi, olumsuz dış etmenlerin az olması nedeniyle oldukça geniş bir yelpaze içinden yapılabilmektedir. Temizlik noktasında da iç alanlarda daha özenli hareket edildiği için yumuşak ya da sert ağaç tercih edilmesi olanaklıdır. Ayrıca iç alanlarda renk tercihi bakımından da geniş bir seçim alanı söz konusudur. Bununla birlikte dış mekânlarda kullanılacak ahşap merdivenler için kar, yağmur ve güneşe dayanıklı, kolay çizilmeyen sert ağaçların tercih edilmesi yararlı olacaktır. Kirliliğe daha çok maruz kalması nedeniyle renk tercihinde de dikkatli davranılmalıdır. Açık renkler şık ve modern bir görünüm sunmakla birlikte koyu renkler sık temizlik istememesi yönüyle kullanışlıdır.

Dubleks Merdiven Teklif Al Banner