Duvar Küpeşteleri

53

Bazı yapılarda katlar arası merdivenlerin uygulanması için duvarların arasında dolaşan ve yükselen basamaklar oluşturulmaktadır. Bu tip merdiven yapılarında açık alan merdivenlerinde kullanıldığı gibi tornalı küpeşte kullanımı tercih edilmesi uyumlu olmamaktadır. Bu nedenle merdivenin tutulacak alanı olan küpeşte ayrıntısının duvara montajlı şekilde tasarlanması gerekir. Firmamız, bu sistemlerde duvar küpeşteleri tercih ederek tasarımı tamamlamaktadır. Bu yöntem, mimari yapının sağladığı ölçülere uygun şekilde gerekli yüksekliklerin hesabı edilmesi ve eğimin verilmesi ile tasarlanmaktadır. Merdiven proje özelliklerine uygun ve aynı malzemenin tercih edilmesiyle uygulanan bu küpeşteler, ek montaj aparatları ile birlikte duvara montaj edilerek uygulanmaktadır.

Her ne kadar bir merdiven tasarımının estetik bir görüntüye sahip olmasını sağlayan şey küpeşte yapısı olsa da bu tip merdivenlerde küpeşte, tornalı olarak tasarlanıp, ayrı bir estetik oluşturulamaz. Bu nedenle duvar küpeşteleri modern merdiven tasarımlarında önemli bir avantaj oluşturmaktadır. Yapılan ölçümler sayesinde duvar ile belirli bir boşluk bırakılarak montaj aparatlarının kullanılması sayesinde uygulanan küpeşteler, yüksek bir sağlamlık oluşturmaktadır. Tüm tasarımlarımızdaki gibi kaliteli malzeme kullanımı sayesinde bu merdiven yapılarında da estetik görüntüler oluşturulmasına özen gösterilmektedir. İstanbul ilinde birçok yapı özellikle apartman dairelerinin dubleks katlarında merdiven tasarımları için bu küpeştenin kullanılmasına uygundur. Firmamız, profesyonel bir sistem ile gerçekleştirdiği bu uygulamalarda, küpeşte estetiğini korumak için baba kullanmadan köşe döngülerine de sağlayabilmektedir.

Özel Yapım Duvar Küpeşte Modelleri

Merdivenlerin sağlam bir kullanıma sahip olması ve iniş-çıkış sırasında tutunarak korunaklı bir yapıya sahip olması için kullanılan küpeşteler, duvar küpeşteleri şeklinde kullanıldığında, yine aynı pratik amaç oluşturulmaktadır. Merdiven basamaklarının kenar süpürgelikleri ile duvara bitişik olarak inşa edilmesi sonrasında aynı hizada gerekli yükseklik ölçülerek bu küpeşte sistemi kullanılmaktadır. Güncel merdiven tasarımlarımız içerisinde duvara montaj edilen bu ürünlerde aynı malzeme seçiminin kullanılması ile estetik görüntü tamamlanmaktadır. Firmamız, her zaman uygun fiyatlı merdiven uygulamaları ortaya koymak için yüksek ürün kalitesi ile estetik tasarımlar oluştururken, bu sistemlerde de aynı sonuçları oluşturabilmektedir. Bu nedenle birçok konutta merdiven tasarımları, bu küpeşte sistemleri ile birlikte tamamlanmış bir hale getirilmektedir.

Dubleks Merdiven Teklif Al Banner