Ferforje Korkuluklar

16

Merdivenler, temel olarak iskelet yapısının oluşturulması veya var olan iskelet üzerine ahşap, metal, taş veya mermer kaplanması ile tamamlanan tasarımlardır. Bu tasarımlar, kullanıma hazır hale getirilmeden önce en önemli ayrıntı olan korkuluk eklentisi sağlanır. Korkuluk, küpeşte olarak bilinen tutunma alanının alt kısmında yer alan ve çeşitli süslemeler ile estetik bir görüntü oluşmasını sağlayan bölümdür. Bu bölümün sağlanması için ahşap veya farklı metaller kullanabilmek mümkün olurken, aynı zamanda ferforje korkuluklar ile de tasarım yapılabilir. Ferforje, dövme demir anlamına gelen ve günümüzde farklı motifler veya standart modeller ile oluşturulan korkuluklara verilen isimdir. Ahşap merdiven tasarımlarında yine ahşapla korkuluk oluşturulabildiği gibi ferforje malzeme ile de modern ve güncel korkuluk tasarımları yapabilmektedir.

İstanbul, her yapının bambaşka bir görünüme sahip olduğu ve mimari özellikleri ile kendini ön plana çıkardığı bir şehir olduğu için bu yapılardaki merdiven tasarımlarının da çok değişik bir görünüm sağlaması gerekir. Kimi zaman iç alanlarda kimi zaman ise dış alanlarda uygulanan merdivenlerin estetik görüntüsünün tamamlanması için ferforje korkuluklar kullanılarak, kaliteli bir yapı sağlanmaktadır. Tamamen profesyonel bir tasarıma sahip olan bu korkuluk sistemleri, merdivenler için estetiğin oluşturulmasın da en önemli ayrıntıdır. Çoğu zaman dış alanlarda; bahçe çevresi, pencereler ve kapılar için kullanılan ferforje, merdiven tasarımlarında korkuluk olarak tercih edildiğinde, çok özel bir malzeme olarak hem sağlamlık hem güvenlik hem de estetik sağlamaktadır. Bu nedenle firmamız, müşterilerimize ahşap korkuluk gibi ferforje ürünlerini de önermektedir.

Ferforje Korkuluk Modelleri

Ahşap malzemeler gibi çok uygun fiyatlı bir yapıya sahip olan ferforje korkuluklar yapıları ile birlikte dövme demirden oluşturdukları için eskitilmiş, siyah, beyaz, işlemeli veya gümüş grisi gibi farklı renklerle uygulanabilir. Ahşap yapılara göre kullanımında çok farklı desenlerin oluşturabileceği ferforje uygulamaları, özellikle açık alanlardaki merdiven proje uygulamalarında daha büyük bir uyum sağlamaktadır. Mermer ve taş merdivenler ile yüksek uyum sağlayan bu yapılar; çiçek motifleri, yaprak motifleri, ızgara motifleri veya topuzlar gibi birçok farklı şekilde istenilen estetiğe kavuşturulabilir. Bu sayede merdivenlerinizi istediğiniz görüntüye rahatlıkla kavuşabilirsiniz.

Dubleks Merdiven Teklif Al Banner