İreko & İroko Deck Döşeme

14

Ahşap malzemenin dış mekânlarda doğrudan kullanımı uzun ömürlü ve dayanıklı bir alan inşa etmeye engel olduğundan, görünüm olarak ahşaba benzemekle birlikte nitelik bakımından farklı olan ürünlere olan talebi artırmış durumdadır. Modern mimari eseri havuz kenarlarında, iskelelerde, güneşlenme teraslarında, balkonlarda, soyunma odası ve saunalarda, çocuk bahçelerinde, plajlarda, yürüyüş yollarında ve çardak ile pergolelerin zeminlerinde bu amaçla gerçekleştirilen uygulamalar arasında ireko deck döşeme de yer almaktadır. Firmamız tarafından İstanbul için dış mekânlarda gerçekleştirilen kaliteli ve profesyonel uygulamalardan biri olan ireko deck döşeme ıslak zeminlerde suya dayanıklılık ve kaymazlık sağlayan ve aynı zamanda da şık bir görünüm elde edilmesine olanak veren bir uygulamadır.

Deck malzeme ile yapılan uygulamalar ireko deck döşeme dışında farklı ağaç türlerinden elde edilen malzemeler kullanılarak da gerçekleştirilebilmektedir. Kullanılan ağacın türü uygulamanın uygun fiyatlı olup olmaması üzerinde belirleyicidir. Proje için güncel fiyatları belirleyen bir başka husus ise malzemenin hangi kalınlıkta, genişlikte ve uzunlukta üretilmiş olduğudur. Montaj için hangi modelin tercih edildiği hususuna bağlı olarak da maliyetler değişmektedir. Montaj alanında zeminin deck için uygun olması, uygulamanın başarısı noktasında önemlidir. Bu nedenle uygulama alanında yükseltici ayak sistemi ya da ilave karkas gibi ekstra uygulamalar yapılması gerekli olabilir. Bu ilave uygulamaların gerekli olup olmaması da maliyetler üzerinde etkilidir. Bununla birlikte bu uygulama, hem başlangıç maliyetleri hem de kullanım sırasında ilave bakım gerektirmemesi ve dayanıklı olması değerlendirildiğinde ekonomik bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır. Ekonomik olmasına etki eden bir başka yönü ise döşemenin belirli bir kısmında sorun olduğunda tamamını değiştirme zorunluluğunun bulunmamasıdır. Üstelik kullanım sırasında kıymık batması riski içermemesi ve ıslandığında kaymaması yönüyle de güvenli bir kullanıma olanak vermektedir.

İstanbul’daki En İyi İreko Deck Döşeme Firması

İreko deck döşemeler, kaliteli ahşap parçaları kullanılarak üretilen ve özel yüzey işlemleri uygulanan malzemelerdir. Bu nedenle dış mekânlarda kullanım için uygundur. Malzemenin montajı için klips ya da vida kullanılabilmektedir. Klips kullanımı, hem montajı pratikleştirmesi hem de uygulamanın sağlamlığını kolaylıkla sağlaması bakımından avantajlıdır. Ayrıca, klips aralıkları, alanın kullanım sıklığına göre değiştirilerek taşıma kapasitesi artırılabilmektedir.

Dubleks Merdiven Teklif Al Banner