Karkaslı Deck Döşeme

11

Estetik bir malzeme olması ve sağlıklı bir kullanım sağlaması ve modern mimari alanlar tasarlamada işlevi olması dolayısıyla ahşap malzemeler ilgi görmekle birlikte dış mekânlarda kullanıldığında dayanıklılıkla ilgili problemler ortaya çıkmakta ve ömrü kısa olmaktadır. Ahşap zeminleri cilalamak ya da kimyasal koruyucular kullanarak bakım yapmak zorunda kalmak da dış mekânlar için karşılaşılan durumlar arasındadır. Bu durumlar bakım zahmeti ortaya çıkarmasının yanı sıra ahşabın maliyetini de artıran hususlardır. Ahşabın görselliğinden vazgeçmeden bu olumsuz durumları ortadan kaldırmak üzere firmamız tarafından karkaslı deck döşeme uygulaması yapılmaktadır.

İstanbul için çeşitli mekânlarda gerçekleştirmiş olduğumuz kaliteli karkaslı deck döşeme uygulaması, düzgün bir şekilde hazırlanan döşeme üzerine ilk olarak karkasın monte edilmesi ve ardından da deck malzemesinin monte edilmesi şeklinde uygulanmaktadır. Karkaslı deck döşeme yapılırken karkasın teraziye alınmış olmasına dikkat edilmesi profesyonel uygulamanın gereğidir. Yerin terazide olmaması, karkasın pot yapmasına neden olacağından deckin sabitlenmesinde problem olacaktır. Bundan dolayı düz zeminde uygulama yapılmalıdır. Kolaylık sağlayan zemin kaplama çözümlerimizden biri olan bu uygulama, temizliğinin pratik bir şekilde yapılabiliyor olması dolayısıyla ilgi görmektedir.

İstanbul Karkaslı Deck Döşeme Yapan Firmalar

Güncel bir uygulama olan karkaslı deck döşemeler beton ya da toprak zemin üzerinde uygulanabilmektedir. Kot farkı olan yerler için de uygun olan bu uygulamada müşterilerimizin talepleri doğrultusunda proje oluşturularak karkas taşıyıcılar hazırlanmaktadır. Peyzaj alanları ve havuz kenarı için de kullanışlı olan bu malzeme, uygun fiyatlı olmasının yanı sıra dayanıklı, uzun ömürlü ve güvenlidir. Uygulamanın bir başka avantajı ise montajın da kolaylıkla gerçekleştirilmesidir. Deck malzemesinin klipslerle monte edilmiş olması montajı sağlam olmakla birlikte pratik bir şekilde gerçekleştirmeye olanak sağlamaktadır. Ayrıca bu sistem sayesinde döşemedeki belirli bir profil kolaylıkla değiştirilebilmektedir. Yoğun kullanılan alanlarda klipsler sıklaştırılarak malzemenin yük taşıma gücü artırılabilmektedir. Ahşabın ıslanınca kayganlaşan özelliğine karşın deck malzemenin özel olarak üretilmiş olan yapısı ıslak mekânlarda kaymazlık sağlayan güvenli bir kullanım sunmaktadır. Bu malzeme ile döşenen alanlarda güvenli kullanımın bir başka yönü ise paslı vida ucu, batma riski taşıyan kıymık gibi hususların bu malzemede söz konusu olmamasıdır.

Dubleks Merdiven Teklif Al Banner