Küpeşte Babaları(Kutu Baba, Düz Baba, Lake Baba)

39

Küpeşte babaları, en genel ifadesi ile küpeşte tornalarından en kalın olanıdır. Bu parça için ahşap ya da metal malzeme tercih edilmesi ve ölçüsünün istenen şekilde ayarlanması mümkündür. Özellikle modern merdivenlerde kullanılan en güncel malzeme metallerdir. Bununla birlikte ahşabın gerek geleneksel mimaride gerekse modern binalarda yeri her zaman mevcuttur.

Ahşap merdivenler için kullanılan korkulukları bir arada tutarak merdiven estetiğinin yanı sıra güvenliğinin sağlanmasına da katkıda bulunan küpeşteler, Küpeşte Babaları (Kutu Baba, Düz Baba, Lake Baba) yardımıyla daha sağlam ve dayanıklı bir yapıya kavuşmaktadır. Firmamızın kaliteli ve uygun fiyatlı malzemeler kullanarak İstanbul sınırlarında ikamet eden müşterilerimize özel olarak üretmiş olduğu Küpeşte Babaları (Kutu Baba, Düz Baba, Lake Baba) için her proje bağımsız bir şekilde değerlendirilmektedir. Zira üretim ve montajın profesyonel bir şekilde gerçekleştirilebilmesi ve merdivenin, kullanım alanının mimari yapısı ile uyum içinde olabilmesi bakımından Küpeşte Babaları (Kutu Baba, Düz Baba, Lake Baba) hem ölçü hem de model olarak doğru belirlenmiş olmalıdır.

Küpeşte Baba Modelleri ve Çeşitleri

İşlevi taşıyıcılık ve durduruculuk olan bu parçalar, hem merdivene uygun olmalı hem de yapının iç alanı ile uyumlu olmalıdır. Küpeşte babalarının kutu biçiminde, düz ya da lake uygulamalı olarak üretilmesi mümkündür. Burada karar müşterilerimizin tasarım zevkleri ile firmamızın malzemelerin dayanıklılık ve uyum bakımından birbiri ile ilişkisi konusunda vermiş olduğu bilgiler çerçevesinde belirlenmektedir. Babaların yalnızca kendisi değil tepesi de farklı tasarımlara konu olabilmektedir. Ayrıca baba bağlantıları açısından da değişik modeller uygulanabilmektedir.

Küpeşte babası seçiminde belirleyici olan bir başka etmen de mekânın ölçüsüdür. Mdf ya da masif ağaçtan da yapılabilen kutu babalar kullanılmak isteniyorsa merdivenin belirli bir uzunluğun üzerinde olması gereklidir. Aksi halde merdiven daralacaktır. Kutu babalar için dikkat edilmesi gereken bir başka nokta da imalat ve montaj hassasiyetidir. Zira taşıyıcı yönü ön planda olan bu parçalarda kutu babanın gönyesiz olması ya da montajın dengesiz yapılması soruna yol açabilecektir. Küpeşte babası için görsellikle ilgili karar verilirken naturel cilalı ya da lake baba tercihinde bulunma olanağı mevcuttur.

Dubleks Merdiven Teklif Al Banner