Omurgalı Merdivenler (Ahşap, Metal,Tek Omurga, Çift Omurgalı)

61

Merdiven sistemleri, binaların iç ya da dış kısımlarında üst katlara veya yüksek alanlara çıkmak için kullanılan sistemlerdir. Merdivenler güvenli bir şekilde kullanılması için sağlam ve uzun ömürlü malzemeler kullanılarak inşa edilmelidir. Bununla birlikte merdivenler dekorasyon olarak bulundukları alanları etkiledikleri için kullanılan malzeme ve tasarım özel olarak seçilmelidir. Omurgalı merdivenler, sağlam ve aşırı yük taşıma kapasitesi sahip olan sistemlerdir.

Alt kısmında bulunan omurga sistemi sayesinde diğer merdiven modellerine göre daha dayanıklı modeller olarak bilinir. Mimari olarak sağlamlığın yanı sıra tasarım özellikleri ile de bulundukları ortamlara hem işlevsellik hem de estetik katar. Omurgalı merdivenler, tek omurga ya da çift omurga şeklinde tasarlanabilir. Tek omurga sisteminde alt kısmında destek olarak tek omurga bulunur. Bu omurganın bulunduğu yer merdiven tasarımına göre değişmekle birlikte genellikle orta kısma yerleştirilir. Çift omurga sisteminde ise merdiven sisteminin iki yanına yerleştirilen omurgalar ile daha sağlam bir yapı oluşturulur.

İstanbul Omurgali Merdiven Sistemleri

Bu merdiven modellerinde çok farklı malzemeler ile proje ve üretimler yapılabilir. Kaliteli ağaç malzemeler en çok tercih edilen malzemeler arasında yer alır. Çam, kayın ve ladin gibi dayanıklı ağaç türleri bu tarz merdiven sistemlerinde kullanılır. Bu ağaç türlerinin farklı renk tonları ve desenleri olması sayesinde dekorasyon anlamında değişik yerlerde kullanılabilir. Ahşap ürünlere ek olarak çelik ve cam gibi malzemeler kullanılarak modern tasarımlar yapılabilir. Omurgalı merdivenler, ağırlıklı olarak döner şekilde tasarlanır. Uygun alan olması durumunda döner sistem ile estetik olarak güzel sonuçlar alınır.

İstanbul içerisine merdiven sistemleri üzerinde bilgi ve tecrübe sahibi olan firmamız farklı malzemeler ile özel tasarımları hayata geçirir. Profesyonel ekibimiz ile klasik ve modern merdiven sistemleri tasarımları ve uygulamaları yapılır. Yılların tecrübesi ve onlarca uygulama referansımız olarak sunulur. Geçmiş tasarımlarımız ile birlikte güncel modellere de göz atarak sizin için uygun olanı seçebilirsiniz. Üstelik uygun fiyatlı tasarımlar ile ev ve iş yeriniz için istediğiniz şekilde merdiven üretimi yaptırabilirsiniz. Çalışma ve yaşam alanlarınıza farklı bir hava katmak için standart merdivenler yerine özel tasarımlara göz atmalısınız.

Dubleks Merdiven Teklif Al Banner